• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

İŞ YERİ İLAÇLAMA ZORUNLULUĞU

Tarım bakanlığından 30 Mart 2005 tarihi ve 25771 sayı ile resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren ve ‘Gıda ve Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin piyasa gözetimi, kontrolü ve denetimi ile iş yeri sorumluklarına dair yönetmelik’ gereğince gıda işletmenizin düzenli olarak haşere mücadele ve kontrol işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
Pak İş İlaçlama yönetmelikte belirtilen standartlarda uzman kadrosuyla uygulamaları yapmaktadır. Bu standartların iş yeri açısından önemi; yapılacak Tarım Bakanlığı Gıda işletmesi denetimlerinde yüksek puan almanızı sağlayarak cezai işlem görmenizi ortadan kaldıracaktır.

Ek-1 Belgesi Olmayan Gıda İşletmelerine Ceza Yağıyor!

GIDA SEKTÖRÜ İLE UĞRAŞAN İŞLETMELERİN HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI İLE DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPTIRMAMALARI, HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI TARAFINDAN VERİLEN EK-1 BELGESİNİN OLMAMASI HALİNDE TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞINCA YAPILAN DENETİMLERİNDEKİ CEZASI 8.000 LİRADIR.

Bu cezaya maruz kalmamak, işletmenizdeki gereken zorunlu hijyen ve belgeler için Pak İş Pest Control ve çevre sağlığı hizmetleri olarak tüm sorun ve sorumluluklarınızı en uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmet ile üstlenmekteyiz.

Özellikle İstanbul gıda sektöründe faaliyet gösteren kurumların en büyük sıkıntısı fare, sinek ve hamam böcekleri ile mücadele etmektir. Sağlık Bakanlığı’ndan 17 ocak 2005 tarih ve 25709 sayı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile bu alanlardan topluma bulaşacak olan hastalıklar kontrol altına alınmaktadır. Denetimler esnasında iş yerinin temizliği kadar hijyen kuralları da göz önüne alınmaktadır. Bu kuralları uygun kriterlere getirmeyen iş yerleri kapatmaya kadar uzanan cezai yaptırımlara maruz kalmaktadır.

Pak İş ilaçlama şirketi bu güne kadar iş yerlerinde yapmış olduğu hijyen, kemirgen, haşere ilaçlamalarında kesin çözümler sunmaktadır. Her yıl aylık periyotlar halinde 12 defa ilaçlama yaptırmak gerekmektedir. İşletmenizde bulunabilecek haşere tespit edilerek bunların bünyesine uygun ilaç kullanmaktadır. Bunun sonucunda ise uzun süreli ve kesin sonuç ortaya çıkartılmaktadır. İş yeri sahipleri mutlaka ilaçlama işlemi yaptırması gerekmektedir.

Fırın,lokanta, pastane, kafe, üretim yeri, fabrika benzeri gıda işletmeleri mutlaka aylık periyodik, halk sağlığını ve huzurunu bozan zararlılara karşı insektisit, rodentisit, mollusisit gibi maddeler kullanılarak, fare, hamamböceği, sinek gibi zararlılara karşı mücadele yaptırma, işletmesini düzenli ilaçlattırma zorunluluğu vardır. Halk sağlığını korumaya yönelik yönetmelik ile bu işletmelerden topluma bulaşacak olan hastalıklar kontrol altına alınmaktadır.

Hemen Ara!