• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

KULAĞAKAÇAN

Kulağakaçan böceği küçük birkaç cm boyunda olan, vücutları baş, gövde ve karın kısmından oluşan haşerelerdir. Kulağakaçan böceklerinde toplam 6 ayak vardır ve baş kısmında 2 adet antenleri mevcuttur. Bu antenler sayesinde besinlerini bulur ve kendisine gelen tehlikeleri algılayıp kaçarlar. Kulağakaçanların vücudunun arkasında kıskaçları vardır ve böcek ölülerini kıskaçları ile parçalayarak yer.

Kulağakaçan beslenmesini gece yaptığı için geceleri gündüz saklandıkları yerden çıkarak beslenmelerini yaparlar. Kulağakaçan böceği evlerde çatlak ve yarıklarda barınır. Evlerin bodrum ve çatı bölümlerinde de görülebilmektedirler. Kulağakaçan böceği aynı zamanda ağaçların meyveleri üzerinde ve ağaç kabuklarında bulunurlar ve çok hızlı hareket eden bir böcektir. Kulağakaçan böceği besin olarak bitkisel ürünler ile hayvansal artıklar ve hayvansal ürünler ile beslenir.

KULAĞAKAÇAN ZARARLARI

Kulağakaçan böceği insanlar için tehlikeli bir böcektir. İnsanlar uyuduğu zaman insanın ağzına, burnuna ve kulağına kaçabilmektedir. Ayrıca bitkilerin artıklarını, bitki meyvelerini ve bitki yapraklarını yediği için bitkilere de zarar vermektedir.

KULAĞAKAÇAN İLE MÜCADELE

Kulağakaçan ile mücadelede mutlaka şarttır. Kulağakaçan böceği görüldüğünde mutlaka ilaçlama firması ile çalışın. Çünkü kolay olan bir ilaçlama yöntemi ile kontrol altına alınabilen kulağakaçan böceği korsan firmalar ve acemi kişiler tarafından ilaçlanması ciddi zararlar verebilir. Pakiş İLAÇLAMA olarak bütün tecrübemiz ve profesyonelliğimizle 7 gün 24 saat yanınızdayız.

Kulağakaçan İlaçlama, istanbul Kulağakaçan ilaçlama firmaları,Kulağakaçan İlaçlama şirketleri, istanbul Kulağakaçan ilaçlama,Kulağakaçan İlaçlama firmaları, istanbul Kulağakaçan ilaçlama

Hemen Ara!