• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

YILAN

Yılan ilaçlaması yapmadan önce bu canlıları biraz daha yakından tanımaya çalışalım. Yılan günümüz yaşantısında ve geçmiş dönemlerde insanların çekindiği ve çok tehlikeli sürüngen grubuna dahil olmuştur. Yılan boyları 10 cm den 10 m ye kadar türlerine göre çeşitlilik gösterir.

Yılan omurgalı ve çatal dilli bir sürüngen olup bu uzvuyla besin ihtiyacını ve koku alma duyusunu yerine getirir. Yılanlar yapı gereği sürüngen olduklarından üzerinde bulundukları yerden gelen tüm titreşimlere duyarlıdır. Yılanlar çenelerini toprağa yapıştırdıklarında kilometrelerce uzaktaki sesleri duyabilirler.

Dünya üzerindeki yılanların %99 u zehirlidir. Yılan genellikle yaz mevsimi hayvanıdır ve etçil beslenir. Besinleri genelde zehirle etkisiz hale geldiği için her türlü canlı grubundan seçilir. Yılanlar yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar, yumurtlarını toprak altları ve kaya dipleri gibi kendilerine yaşam alanı seçtikleri yerlerde korurlar.

Yılanlar kurbanlarını önce sokarak zehir yöntemiyle etkisiz hale getirir, sonra onları yutarlar ve sindirmeleri uzun bir süre alır. Bu süreçte yılan başka bir besin ihtiyacı hissetmez. Yılanlar beslenme güdüsüyle yaşam sahalarımıza kolayca sızabilirler. Bu sürüngenlerin görüldüğü yerde umumiyetle müdahale gerekir ve profesyonel olmalıdır. Yılan ilaçlama esnasında bireysel mücadele yararın yanında çoğu kez ölümle sonuçlanan zararlar getirir.

YILANLARIN ZARARLARI

Yılanlar normal yaşantılarımızda karşılaşabileceğimiz hayvan türlerinden değildir fakat karşılaşıldığında diğer hayvanlara oranla insan hayatına tehlikeli müdahalesi en fazla olan sürüngenlerdendir. Yılan zehiri genelde avını eritebilecek güçte bir sıvı içeriklidir ve bu sıvı insan vücuduyla buluştuğunda ölümcül sonuçlar doğurur.Yılanlar rahatsız edilmedikleri sürece ve besin amaçlı olmadığı sürece insanlara yaklaşmazlar bu sayede yılanlardan görüldüğü yerde uzak durmakta fayda vardır.Yılan sokması halinde ise vücuda bağlı olarak organ iflasları,kaslarda duyarsızlık ,hareket kabiliyetinde tutarsızlık,yanma hissi,ateş gibi rahatsızlıklar görülebilir.Böyle bir durumla karşılaşmamak için ve önceden önlem amaçlı profesyonel bir müdahale gerekebilir .

YILAN İLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Yılan İlaçlama yöntemleri hayvanların son derece zeki ve zehirli oldukları için yöntem olarak diğerlerinden farklıdır. Öncelikle yılanlarla birebir yakınlaşmalardan kesinlikle uzak durulmalı. Ani müdahalelerle yaklaşılmamalıdır. Yılanlarla baş edebilmek bireysel olarak çok zordur. Yılan türleri zehirli oldukları için müdahalelerde bilinçli yaklaşım ve üretici çözüm gerekir.

yılan ilaçlama, yılan İlaçlama şirketleri, istanbul yılan ilaçlama, yılan İlaçlama firmaları

Hemen Ara!