• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

KERTENKELE

Kertenkele eve nereden gelir?

Kertenkele eve nereden gelir zaman,zaman ev içlerinde görülen ve özellikle çocukların çok fazla korku yaşamasına sebep olan kertenkele türleri evlere dış alanlardaki bölgelerden çeşitli yollar ile gelmektedir. Binaların duvarlarına rahatlıkla tırmanma kabiliyetine sahip olan kertenkele zararlısı açık bulduğu camlardan ve havalandırma girişlerinden kolaylıkla ev içine girerek buralarda yerleşir kısa sürede yavrulayarak ev içinde üreyen kertenkeleler artan sayıları ile daha sık görülür ve daha fazla korku verirler. Ev kertenkelesi olarak bilinen küçük yapılı tavan kertenkelesi zararsız olmasına karşın büyük şehirlerde bazı daire içlerinde görülerek endişeye sebep olmaktadır. Kertenkele çeşidi içinde yeşil renkli kertenkele türleri en fazla zehir taşıyan bir özelliğe sahip olduğu için mutlaka dikkat edilmesi gerekir ancak bu kertenkele çeşitleri çok nadir görüldüğü için insanların kentsel alanlarda pek karşılarına çıkmayacağı bir kertenkele türüdür. Evlere kertenkele girişini önlemek için açık görülen tüm yerler güzel bir şekilde kapatılmalı boşluk olan duvar araları ve kapı kenarları silikon yardımı ile sağlamlaştırılarak daire içine giren kertenkele sürprizleri yaşanmamalıdır. Ağaçlara tırmanmayı seven kertenkeleevlere yakın ağaçlık alanlarda daha fazla barındığı için pencerelere yakın ağaç dallarından yararlanarak kolay bir şekilde ev içlerine girebileceği için pencereler kapalı tutulmalı ve sineklik yaptırılmalıdır.

Kertenkele ısırır mı?

kertenkele sıcak iklimlerde yaşayan bir kara hayvanıdır peki kertenkele ısırır mı kertenkele ısırması tehlikeli olur mu zehirli olan kertenkele türleri mevcut hangi riskleri taşırlar gibi pek çok soru insanlar tarafından dillendirilebilir.Kertenkele zararlısı hemen her bölgede görülebilen sıcak yaz aylarında kırsal ve yeşil alanlarda sıkça görülen bir yapıya sahiptir. Kertenkele ısırma olayı normalde pek rastlanmayan bir durum olmasına karşın zorda kalarak korkutulan bir kertenkele nadirde olsa ısırma potansiyeline sahiptir.Evde yuva yapan kertenkele zamanla ev içinde yavrulayıp mekanın tüm odalarında kertenkele görülmesine neden olup ev içinde korku ve endişeye neden olmaktadır. Kertenkele ilaçlama servisleri ile temasa geçilerek evdeki kertenkele için kertenkele ilaçlaması yaptırılmalıdır.Evlerde tavan aralarında yaşayan kertenkele çeşidi zararsız ve zehir taşımayan bir tür olarak bilinirken yeşil renkli ve iguana türü kertenkelelerin vücutlarında insanları öldürebilecek oranda zehir mevcuttur. Kertenkele sokması çok acil durumlara ve ölümle sonuçlanan olaylara sebep olabilmektedir. Isıran kertenkele insanda tahribata ve olası zehirlenme durumuna neden olabileceği için kertenkelenin ısırma riski gözden kaçırılmamalı bu zararlılara karşı gerekli tüm tedbirler alınmalıdır.

Ev kertenkelesi zararlı mı?

Kertenkele hangi mevsimde daha çok aktif olur ve en fazla kertenkele görülen yerler arasında yeşil ağaçlık alanlar ile yaz aylarında havaların sıcak olduğu dönemler kertenkele hareketleri için en fazla artış gözlenen zamanlardır. Bu dönemlerde kertenkele çeşitli yollarla evlere ve binalara girerek insanlar için sıkıntı kaynağı olmaktadır. Yazın kertenkele ilaçlama yaptırarak bu sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Ev kertenkelesi ve zararları aslında insanların sandığı gibi ısırma ve zehirleme şeklinde bir zararı olmadığı için zararsız kertenkele olarak çokta fazla korkulmaması gerekir ancak evdeki süs bitkileri ve yeşil yapraklı çiçek benzeri süs bitkilerinin yeni çıkan sürgünlerini yedikleri için pek hoş karşılanmazlar. Eve kertenkele girmesini engelleme yollarının en başında geleni açık olan yerlerin kapatılarak evde kertenkele yaşam alanı bulamayacak şekilde önlemler alınması ve dış alanlarda üreyen kertenkele türlerinin buldukları açık ve zayıf noktalardan evlere girmesi engellenmelidir.

kertenkele ilaçlama, kertenkele İlaçlama şirketleri, istanbul kertenkele ilaçlama, kertenkele İlaçlama firmaları

Hemen Ara!