• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

KAKALAK

Kakalak ilaçlama, son derece tehlikeli canlılar olan ve hastalıkların bulaşmasına neden olarak ciddi sağlık problemleri teşkil eden hamam böceği türlerine karşı geciktirilmeden yapılması gerekli olan bir işlemdir. İnsanların tükettiği yiyeceklere zarar verebilen kakalak, sindirim yolu problemlerine doğrudan neden olduğu gibi, uzun vadede, ciddi sağlık sorunları yaratabilmektedir.

Kakalak haşeresi yüz binlerce yıllardır dünya üzerinde var olan bir haşere türüdür. Yaşamaları için belirli bir bölge ya da mevsim bulunmadığından dolayı dünya üzerinde kutup bölgeleri hariç her yerde bulunabilmektedir. Bu haşere türü her türlü kötü ortam içerisinde yaşayabildiğinden oldukça dayanıklı ve sürekli üreyebilen bir canlıdır. Sayıları arttıkça daha tehlikeli hale gelebilecek olan bu haşerelerden kurtulmak için kesinlikle kakalak ilaçlama uygulatılmalıdır.

Kakalak Nerede Yaşar?

Karanlık ve rutubetli yerleri sevmekte ve bu gibi yerlere yuvalanmaktadır. Yuvalandıkları yerler özellikle şehirlerde apartmanların boşlukları, kanalizasyonlar gibi pis ve mikrop barındıran yerler olmaktadır. Bu tip yerlerde yaşayarak salyalarında ve üzerlerinde çeşitli mikropları barındıran kakalak haşeresi düzenli olarak ilaçlanmaması durumunda insanların yaşadıkları ve kolayca yiyecek bulabildikleri ev ve iş yerleri içerisini istila edebilmektedir. Bu nedenle oldukça tehlikelidirler. Kakalak ilaçlama ihmal edildiği takdirde sağlık sorunlarıyla da karşılaşmanız olası bir durumdur. Açıkta gördükleri gıdalar üzerinde dolaşarak üzerlerinde taşıdıkları mikropları bu gıda ürünlerine bulaştırabilmektedirler. Gıda ürünleri üzerinde gezmeleri daha sonrasın insanların bu gıda ürünler ve eşyalara dokunmaları neticesinde sağlık problemi yaşamalarına neden olmaktadır.

Kakalak ile Mücadele

Bir hamam böceği türü olan kakalak ile doğal mücadele yöntemleri sonuç vermemektedir. Çoğunlukla kirli alanlarda yuvalanan bu haşereler, temiz alanlarda da görülebildiğinden, kakalaktan kurtulmanın tek yolu profesyonel şekilde ilaçlama yaptırmaktır. Kakalak ile mücadele için ilaçlama yapılmaması durumunda bu haşerelerden insanlara sarılık hepatit, tifo gibi öldürücü hastalıklar bulaşabilmektedir. İlaçlama işlemi titizlikle üzerinde durulması gereken ciddi bir iştir bu nedenle kakalak ilaçlaması yapacak olan böcek ilaçlama firması mutlak suretle Sağlık Bakanlığı onaylı ve eğitimli profesyonel bir ekip olmalıdır.

Kakalak ilaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Kakalak ilaçlaması ciddiyetle yapılması gereken bir uygulamadır. Kakalak böcekleri dikkatli bir şekilde ilaçlanmaması durumunda hızlı bir şekilde tekrar çoğalmaktadır. Bu nedenle ilaçlama uygulaması belirli süreler içerisinde tekrarlanmalıdır. Kakalak ilaçlaması kokulu olarak yapılabildiği gibi kokusuz şekilde de yapılabilmektedir.

Kakalak ilaçlama Yöntemleri

Kakalaktan kurtulmak için farklı yöntemler ile uygulama yapılabilir. Uygulama yöntemi, ortamdaki kakalak yoğunluğu ile ortamın türüne bağlı olarak belirlenmektedir. Örneği iş yeri için yapılacak ilaçlamalar ile ev, bodrum, bahçe gibi alanlarda yapılacak ilaçlama türleri farklı olabilmektedir. Genellikle fırın, restoran, mutfak gibi alanlarda görülebilen bu haşereler için sıvı ilaçlar ile jel ilaçlar kullanılabilmektedir.

UYARI: Kakalak ilacı, mutlaka sağlık bakanlığı onaylı şirketler tarafından uygulanmalı ve etkili özelliğe sahip olmalıdır. Zira kakalak ilaçlama işleminin başarısız olması, maddi zararlara yol açacağı gibi sağlık problemleri de oluşturacaktır.

Sıvı ilaçlar ile buharlama ya da püskürtme teknikleri kullanılarak yapılabilen kakalak ilaçlaması için, bireysel yöntemler etki sağlamayacaktır. Bu nedenle, böcek ilaçlama alanında uzman firmaların tercih edilmesi önemli olduğu gibi, kakalak böceklerinin yaydığı bakteri ve mikropları da yok edecek nitelikteki ilaçların kullanılması önemlidir.

Sıvı ilaçlar ile yapılan kakalak ile mücadele kısa sürede sonu vereceği gibi; jel hamam böceği ile yapılan ilaçlamalar, daha uzun sürede çözüm olmaktadır. Bunun yanı sıra, sıvı ilaçlar ile jel böcek ilaçları birlikte uygulanabildiği gibi, jel ilaçlar, hamam böceklerine karşı koruma sağlamak amacıyla da yapılabilmektedir.

NOT: Kakalak, diğer hamam böceği türleri gibi, sıcak alanlarda daha fazla görülür. Bu nedenle kakalak ilaçlama, bu canlıların daha fazla görüldüğü bölgelerde nispeten yoğun şekilde yapılmalıdır.

Mücadelesi en zor olan haşerelerin başında gelen kakalaktan kurtulmak için profesyonel hizmet almak şarttır. Zira basit ilaçlar, kakalak ile mücadelede etki göstermeyeceği gibi, basit yöntemler de bu haşerelerin yok edilmesini sağlamayacaktır. Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketlerinin tercih edilmesi ve Sağlık Bakanlığı onayına önem verilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

kakalak ilaçlama,kakalak İlaçlama şirketleri, istanbul kakalak ilaçlama,kakalak İlaçlama firmaları

Hemen Ara!