• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

TESPİH BÖCEĞİ

Tesbih böceği vücut yapısı bölmeler halinde olan ve yumuşak vücudunu koruyabilmesi için üstünde sert kabuk bulunan bir haşeredir. Tesbih böceği bir tehlike hissettiği anda kendisini top gibi yuvarlak hale getirir. Tesbih böcekleri yaşadıkları ortama bağlı olarak farklı renkler alırlar. Tesbih böceklerinde en sık görülen renkler ise gri, kahverengi ve mat renklerdir. Tesbih böceklerinin baş kısmında bir çift antenleri bulunur. Yaprak, sebze, meyve gibi bitkilerle beslenir. Evlere gelen tesbih böceği saksı dipleri, banyo ve mutfak gibi nemli alanlara yerleşir, bitkilerin taze sürgünlerini ve köklerini kemirir. Açıkta bırakılan gıdalarınız üzerinde gezer, mikrop bulaştır.

TESBİH BÖCEĞİ ZARARLARI

Tesbih böcekleri ev ortamında açık bırakılan gıdalar ile beslenir. Tesbih böcekleri insanların tükettikleri besin maddelerinin üzerlerine ağız salyalarını, dışkılarını ve daha önce barındıkları pis ortamlarda bulunan bütün mikropları ve bakterileri bırakırlar. Bu gıdaları tüketen insanlar ise gıda zehirlenmeleri ve çeşitli hastalıklara yakalanabilmektedirler.

TESBİH BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Tesbih böcekleri çabuk üredikleri ve dayanıklı oldukları için ferdi mücadeleler sonuç vermez. Tesbih böcekleri ile karşılaşıldığı anda profesyonel ilaçlama şirketlerine başvurulmalıdır. Tesbih böceği ilaçlamasında tercih edilen ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlamadır. İlaçlama öncesinde gıda malzemelerinin ilaç ile temasının önlenmesi, ilaçlama sonrasında ise açıkta bulunan mutfak eşyalarının yıkanması gerekir. tesbih böceği ilaçlamak için Pakiş İLAÇLAMA olarak bütün tecrübemiz ve profesyonelliğimizle 7 gün 24 saat yanınızdayız.

tesbih böceği ilaçlama,tesbih böceği İlaçlama şirketleri, istanbul tesbih böceği  ilaçlama,tesbih böceği İlaçlama firmaları

Hemen Ara!