• 08502596734
  • info@pakisilaclama.com
  • İstanbul, Türkiye

KARASİNEK

Pak Böcek İlaçlama şirketimiz sizlere Karasinek ilaçlamada etkin, hızlı ve uygun fiyatlı çözümler üretir. Karasinek hayvanlar aleminin iki kanatlılar takımında yer alan bir böcek türüdür. Karasinekler büyüklük bakımından çok büyük olmayıp uzunluğu 5-8 mm arasında değişen, rengi genel olarak koyu gri ve siyah olan ve uçabilen bir sinek türüdür. Karasineklerin yaşam alanlarından bahsedecek olursak çok geniş bir yaşam alanları vardır. Pis yer, temiz yer, açık alan, kapalı alan arasında ayrım gözetmeden hemen hemen her yerde yaşayabilir.

Karasinek Yaşam Döngüsü

Günlük hayatta, yaşam yerlerinde karşımıza çıkan sinek türlerinin %90’ını karasinekler oluşturur. Bunun en önemli nedeni, insanlar ve insanlarla birlikte yaşayan hayvanların sağladıkları ortamın Karasineklerin yaşamaları için gerekli şartları oluşturmasıdır.

Karasinekler uçma kabiliyeti yüksek olan kanatlılardandır. Öyleki ani manevra yapabilmeleri, havada zigzaglar çize bilmeleri, aniden kavisler çizebilmeleri bu kabiliyetin kanıtı olarak gösterilebilir. Ayrıca karasinekler bu özelliklerinin yanında her türlü yüzeye, yüzeyin özellikleri ne kadar elverişsiz olursa olsun, hiç zorlanmadan, rahatlıkla konabilme özelliğini de taşımaktadır.

Karasinekler her türlü yüzeye konabildikleri gibi tavanda da asılı kalabilmektedirler. Bunu ayaklarında bulunan çengellerle ve çengellerde bulunan çok sayıda vantuzlarla sağlarlar. Vantuzlar herhangi bir yüzeyle temasa geçtiklerinde bir salgı salgılarlar ve bu salgı ile yüzeyde asılı kalabilmektedirler.

Karasinek  İlaçlama, istanbul Karasinek  ilaçlama firmaları,Karasinek  İlaçlama şirketleri, istanbul Karasinek  ilaçlama,Karasinek  İlaçlama firmaları

Üremeleri : Karasineklerin üremeleri  yumurtlama ile olmaktadırlar. Yumurtalarını, çöplüklere dışkılara özellikle nemli ve sıcak yerlere bırakmaktadırlar. Yumurtalar bir günden kısa sürede olgunlaşarak çatlar. Yumurtalardan çıkan larvalar 1-2 hafta gibi kısa bir sürede pupa evresi dediğimiz evreye geçerler. Bu evrede larvalar başkalaşım geçirir ve artık kanatlı, erişkin bir karasinek olmuştur. Karasinekler ortalama 3 günde bir yumurtlarlar ve her yumurtlamada 100’ün üzerinde yumurta bırakırlar.

Karasineklerin ömürleri kısa olmasına rağmen çok hızlı üremeleri sayılarının çok fazla olmasına yol açar. Yumurtlama yapan bir karasinekten doğan sineklerin üremeleri ile, aynı nesilden gelen karasinekler 5 ay gibi bir sürede ortalama 5milyar gibi bir yumurta sayısına ulaşırlar.

Karasinekler hakkında verilen bunca bilgiden sonra, neden karasineklere karşı ilaçlama yapılması gerektiği hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek yerinde olur. Gelişen teknolojik imkanlar rahat yaşam standartları insanlara daha güzel ve tercih edilebilir bir yaşam sunarken, bu hızlı yaşam, insanların daha çok iç içe bulunması, değişen doğal yapı, salgın hastalıkların da artmasına yol açmaktadır. Artan salgın hastalıkların çok hızlı bir şekilde yayılmasına yardımcı olan karasinekler bu yüzden kontrol altına alınmalı, insan yaşam alanlarından uzak tutulmalıdır. Bir karasineğin ayakları çevresinde ortalama 20milyon bakteri yaşayabilmektedir. Karasinekler kondukları yüzeylere günde 25-50 defa dışkı bırakırlar ve gerek dışkılarındaki gerekse de vücutlarına yapışık halde bulunan bakterileri ortama bırakırlar.

Karasinekler uçarken çok fazla enerji harcarlar ve bunun sonucunda beslenmek için besinlere ihtiyaç duyarlar. Besinlerini emerek vücuda alırlar. Kondukları yüzeydeki besinleri emebilmek için ağızlarında besin üzerine tükürük salgılarlar.

İnsan sağlığı açısından baktığımızda Karasinekler, üzerlerinde yaşadığı bakteri çeşitliliğinden ötürü, kolera, tifo, dizanteri gibi salgın hastalıkların yayılmasında önemli rol oynamaktadırlar.

Gıda üretim ve tüketim mekanları Karasinekler nedeniyle hijyen sıkıntısı çekmektedirler. Gıda içerikli mekanlarda Karasinekler Salmonella enfeksiyonuna yol açarlar. Karasinekler tarafından bulaştırılan bazı önemli hastalıklar şöyledir; Kolera, Difteri, Brusella, Hepatit A, Tüberküloz, Dizanteri, Paratifo ve bir çok hastalık.

Karasineklerle Mücadele: Pakiş böcek ilaçlama şirketimiz karasinek ilaçlamada Profesyonel ekibiyle kesin çözümler üretmektedir. Karasinekle mücadelede şirketimiz tamamen profesyonel şekilde çalışarak bilimsel yöntemlerle hem Karasineklere çözüm üretmekte hem de tekrar tekrar sıkıntı yaşamamanız konusunda sizleri bilinçlendirmektedir.

Karasinek ilaçlamada önemli bazı bilimsel noktalar vardır. Bu ayrıntılara dikkat edilerek yapılan mücadelede her zaman siz kazanan tarafta yer alırsınız. Aksi taktirde hızlı üreyen bir Karasinek ordusuyla karşı karşıya kalmak zorunda kalırsınız.

Karasinek  İlaçlama, istanbul Karasinek  ilaçlama firmaları,Karasinek  İlaçlama şirketleri, istanbul Karasinek  ilaçlama,Karasinek  İlaçlama firmaları

Karasinekle Mücadelede Alınana Önlemler:

1-) Kimyasal Önlemler: Pakiş böcek ilaçlama olarak Sağlık bakanlığından onaylı bir firma olup, kullandığımız ilaçların insan sağlığına zararsız oldukları tescil edilmiştir. Karasinek ilaçlamada kimyasal yöntemlerimiz iki kategoride olmaktadır. Bunlardan birincisi Yetişkin Karasineklerle mücadele diğeri ise larva mücadelesi. Bu mücadele yöntemlerin yapılan ilaçlama da üreme alanlarını ilaçlama yapılarak bırakılmamakta, üreme alanından derinlere doğru inilmektedir. Çünkü larval hareketlerle yumurtalar çeşitli yarıklardan vs. derinlere inebilmektedir. Karasinekle mücadelede kullanılan ve kesin çözüm alınabilecek ilaçlar sadece ve sadece Sağlık Bakanlığından onaylı firmalarca uygulanabilmektedir. Kaçak olarak çalışan ilaçlama firmaları yapmış oldukları ilaçlamalarda insan sağlığı tehlikeye atabilmektedir. Ayrıca kullanmış oldukları ilaçlar herhangi bir izne gerek duymadan kullanılabilen ilaçlardan oluşan firmalarda ise Karasinek mücadelesinde malesef istenilen sonuçlara ulaşılamamaktadır.

Karasinek  İlaçlama, istanbul Karasinek  ilaçlama firmaları,Karasinek  İlaçlama şirketleri, istanbul Karasinek  ilaçlama,Karasinek  İlaçlama firmaları

Şirketimizce kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylı olup mücadelede kesin sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan ilaçlar ergin dişi karasineklerin yumurtlama yeteneklerini de yok etmektedir.

2-) Mekanik Önlemler: Bu önlemlerde mücalenin yapılacağı alanlarda karasineklerin üremesine kolaylık sağlayabilecekler mekanlar tesbit edilir vu bu mekanlar üremeye elverişsiz hale getirilir. Çöp bidonları vs alanlar yüksek etkililikte ilaçlarla ilaçlanarak üremenin engellenmesi sağlanır.

3-) Kültürel Önlemler: İlaçlama yapılan ortamda yaşayan insanlar, firmamızın uzman personeli tarafından bilinçlendirilerek karasineklerin hangi durumlarda daha kolay üreyebilecekleri hakkında bilgi verilir. Bu bilgilendirmede  ne gibi tedbirler alınması gerektiği, yiyeceklerin açıkata bırakılmaması, meyve ve sebzelerin hangi şartlarda saklanması, yemek artıkları, çöplerin ortamdan uzaklaştırılması konusu net bir şekilde anlatılmaktadır.

Şirketimiz Pakiş böcek ilaçlama, Karasinek ilaçlamalarında kullandığımız yöntemler, ilaçlar, ilaçlamada yer alan teknik personelimiz ve karasinekle mücadelede sizlere bilgiler veren eğitici personelimizle Türkiyede ve İstanbulda kaliteyi yakalamış, yaptığı işe önem veren ve her ne olursa olsun müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olmayı görev bilmiştir. Müşteri memnuniyetinin sağlanmaması durumunda ikinci ilaçlamayı ücretsiz yapmayı taahhüt eden firmamız haşeresiz ve böceksiz günler diler.

Hemen Ara!