Blog

Water-Pak İçme Suyu Arıtma Cihazları

Cihazımızı Neden Tercih Etmelisiniz?

Water-Pak Su Arıtma cihazları sizlere en kaliteli ve en sağlıklı yaşam şartlarını sunmak için satışa sunulmuş bir üründür. Ürünümüze ait bazı özellikler aşağıda verilmiştir.

Ekonomi

WATER-PAK Sağlığınızın yanında cebinizide düşünür. Evinize , işyerinize yapmış olduğunuz tek getirisi olan beyaz eşyadır. Kısa sürede kendini amorti eden cihaz yıllar boyu sağlıklı lezzetli , içimi yumuşak su üreterek tasarruf yapmanızı sağlar. Dört kişilik bir aileyi örnek alırsak aylık 10 damacanadan 10 yılda ortalama 6.000 ila 9.000 lira arası tasarruf sağlarsınız.

Neden Water-Pak

İlk olarak WATER-PAK insan sağlığını ve yüksek yaşam kalitesini hedef aldığı için. WATER-PAK içme suyu arıtma sistemleri konusunda uzman personel tarafından kapalı kasa içerisinde üretilmiş cihazının suyunuzun güneşle temasını keserek mikrobiyolojik üremeye engel olacaktır. İnsan sağlığı için ciddi tehlike oluşturan damacana imalatında hammadde olarak kullanılan kimyasallardan (Bisfenol A) damacana kullanımında açığa çıkan gazlardan (Fosgen) ve son olarak damacanaların üretiminden nihai tüketimine kadar olan süreçteki oluşabilecek bakteriyolojik üremeye engel olacaktır…

Vizyonumuz

WATER-PAK İçme Suyu Arıtma Teknolojileri Uzman kadrosu ile sektöründeki gelişen en son yenilikleri takip ederek üretim , satış ve satış sonrası teknik servis hizmetleri ile müşteri memnuniyeti hedefi başta ülkemiz olmak üzere sektörünün dünya markaları arasında hak ettiği yeri olmasıdır. Bu süreç içerisinde WATER-PAK İnsan sağlığını her zaman hedeflerinin başında ilk sırada tutacaktır.

Misyonumuz

WATER-PAK dünyamızdaki değişen ve yok olan doğal kaynaklarımız gibi insan sağlığı için hayati önem taşıyan içme suyu kaynaklarımızında giderek yok olmaya yüz tuttuğu günümüzde sizlere üretmiş olduğu son teknoloji ; insan sağlığı ve yaşam kalitesini yüksek tutacak içme suyu arıtma cihazları ile sağlıklı , temiz , lezzetli , içme suyunuzu evinizde , ofisinizde , iş yerinizde kendinizin üretmenizi sağlama misyonunu üstlenmiştir.

WATER-PAK ARITMA CİHAZININ FAYDALARI

Kimyasal karışım olmadan doğal yöntemlerle mikroplardan arındırma ve ayrıştırma sağlar.

Suyun mineral dengesini korur ve filtre işlemi ile minerallerin korunmasını sağlar.

Sürekli kaliteli su üretimi ölçülebilir değerleri taşır.

İnsan sağlığına katkılarında dolayı ülkemiz ekonomisine yarar sağlayıp katma değer üretir.

Biomedikal laboratuvarlar, böbrek dializ, ofis ve işyerlerinde kullanılmaktadır.

Modern ve konforlu ambalajıyla efektif bir kullanım sağlar.

Diyalize işlemi, kirli ve yabancı maddeleri atık su yöntemi ile düzenler.

Başta güneş ışınları olmak üzere dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı koruma sağlar.

Cafe, restaurantlar, buz makinaları, tekstil sanayide kullanılmaktadır.

ÜCRETSİZ SU TESTİ İSTEYİNİZ

Alanında uzman arkadaşlarımız, sizin için müsait olduğunuz bir zaman diliminde suyunuzu inceleyerek sağlığınızla ilgili tavsiyelerde bulunmak için sizlerden haber bekliyorlar.

TEKNİK DESTEK BİLGİLERİ

Water-Pak Olarak Verdiğimiz Teknik Desteklere Ait Bilgiler

Uyarı ve Önlemler

 1. Cihazımın depo kapasiteleri 4 bar su basıncı için ayarlıdır.
 2. Basınçtaki artış veya düşüş depo kapasitesinde değişikliğe neden olabilir,bu süreç geçicidir.
 3. Cihaz alanında temizlik ve benzeri durumlarda Cihazı yerinden oynatmamaya özen gösterin,
 4. Bu işlem esnasında bağlantı hortum ve musluklarının gerilip işlevini yapmasına engelleyecek uygulamadan kaçının.
 5. Musluk suyunuzda bulunan hava özellikle hidroforlu tesisatlarda arıtım işlemi esnasında su tankına boşalır.
 6. Buraya dolan hava cihaz su almaya başladığında arıtılmış su beraberinde dışarıya akar.
 7. Bu sebeple su bardağı bulanık gibi görülebilir ve minik hava kabarcıkları oluşmasına neden olabilir.
 8. Ancak bu minik kabarcıklar çok kısa sürede kaybolur.
 9. Bu görüntünün bir sakıncası yoktur.
 10. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak isteyen müşterilerimiz arzu ederlerse daire girişlerine Hava-Su ayrıştırıcı taktırabilirler.
 11. 7 gün veya daha uzun süre cihazı kullanmayacaksanız ( tatil vb.) cihaz vanasını kapatmalısınız.
 12. Tekrar kullanımda R.O. musluğunu açarak suyu boşaltınız.
 13. Su tamamen boşalınca cihaz vanasını açınız. Arıtma Cihanızınızı kullanınız.
 14. WATER-PAK BİR PAKİŞ GRUPMARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAKİŞ GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR

HAKKIMIZDA

2003 Yılında faaliyetlerine başyalan Firmamız 2003-2011 yılları içende Water-Pak içme suyu teknolojileri adı altında üretmiş olduğu ürünlerini satmaya başlamıştır.2012 yılı başında WATER-PAK markasının tesçilini alan firmamız hâlen WATER-PAK markası altında üretmiş olduğu ürünlerini piyasaya sunmaktatır.

 

Satış ve satış sonrası hizmetleri ile kendisine %100 müşteri memnuniyeti hedefleyen firmamız siz değerli müşterilerine bu hedef doğrultusunda hizmet vermekten ve siz değerli müşterilerimizle birlikte büyümekten onur duymaktadır.

WATER-PAK BİR PAK  GRUP MARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAK  GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR.

 

ÜRÜNLERİMİZ

Ürünlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz.

444 84 31

RO Sistem

Reserve Osmos ( ters ozmoz) (ters akış) olayda ise konsantre bölgedekiçözeltiye ozmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulanarak ozmoz olayı tersine çevrilir. Su yüksek konsantrasyondan düşük konsantrasyonlu tarafa membran (yarı geçirgen zar)’dan geçerek uygun içilebilir nitelikte İDEAL SU elde edilmiş olur. Suyun içinde bulunan organik ve inorganik maddeler, ağır metaller, virüsler ve bakteriler tutulur. Reserve Osmos tekniği ile arıtım %94-96 civarındadır.

Su arıtma Reverse Osmosis Nedir
NASA yıllar önce astronotların atıklarını içilebilir su haline getirmek için Membran filtre sistemini geliştirmiştir. Bu Su arıtma sistemi Ters Ozmoz olarak bilinir. Kirli suyun kademeli olarak belirli bir basınç ile karbon ve membran filtrelerden geçirilmesi ile içme suyu haline getirilmesi ile su arıtma işlemi güvenle yapılmaktadır.

Su arıtma Ters Ozmoz
Ters Ozmoz, reverse Osmosis Su arıtma sistemleri çapraz olarak çalışırlar ve kademeli olarak sadece suyun geçebileceği diğer tüm iyon, molekül ve istenmeyen mineralin sudan ayrıştırılması ile şehir suyunu içme suyu haline, tadına ve inceliğine getirilme sistemidir.

Su Arıtma gerekli midir?
Günümüz sanayileşmiş şehirlerinde içilebilir su bulmak büyük bir problemdir. Suyun yer altı kaynaklarında dahi kirlenmeye başlaması henüz baraj ve iletim sistemlerine gelmeden dahi içilemez halde bulunmasını sağlamaktadır. Bu suyun içilebilir hale getirilmesi için arıtılması gereklidir.

Su arıtma güvenli midir?
Su arıtma sistemi olan reverse osmosis yani ters ozmoz membran filtre sistemi ile çalışır. Membran filtre sistemi milimetrenin iki milyonda biri boyutunda gözeneklerden oluşan bir filtredir. Bu filtreden sadece su molekülü geçebilmektedir bu sayede diğer istenmeyen iyot, mşneral ve moleküller filtreye takılarak içme su ile atık su birbirinden ayrıştırılabilir.

Ev de Su arıtmak mümkün mü?
Ev de su arıtmak elbette mümkündür ve gereklidir. Şehrin su iletim sistemleri içerisinde kirlenen su aslında baraj ve yeraltı kaynaklarında dahi kirlenmiş olarak sisteme ulaşır. Bu suyun içilmesi öncelikle çocuklarınız için oldukça sakıncalıdır. Gün içerisnde terleyerek hatta nefes alıp vererek kaybettiğimiz suyun geri kazanılması oldukça önemlidir.

 

 

Su arıtma ve Önemi
İçilebilir su temini günümüzde zor ve pahalı bir hal almıştır. Böyle bir durum da suyun arıtılması sağlığımız ve bütçemiz için önem arz etmektedir.

Su arıtma maliyeti
Musluğunuzdan akan şehir suyu size en uygun fiyatla ulaştırılır. Bu evimize kadar gelen suyun içilebilir bir kıvama, tada ve yumuşaklığa getirilmesi bize en uygun bütçeli içme suyunu sunar. Bu uygun bütçeli içme suyu için en iyi su arıtma sistemlerini kullanmak sağlığınız için olduğu kadar bütçeniz içinde uygundur. Bir defa düşük bir maliyet ile içme suyunuzu çok düşük maliyetlere getirebilirsiniz.

WATER-PAK EVSEL ÜRÜNLER

WATER-PAK TEZGAH ALTI MODELLERİ

Kalite belgeleri ile 1. sınıf su arıtma cihazıdır. Kaliteli su arıtma cihazıdır.

Tezgâh altı kabinli pompasız  model 283 Lt/gün su arıtma kapasitesi

6 aşamalı Reverse Osmosis sistemi.

Selenoid vana

Kolay açılır kapak.

Dâhili 2,2 Galon (8,3 Lt.) çelik tank

Özel tasarım Avrupa musluk

 

Teknik Özellikler:

 • Membran: 75 GPD / 283 Litre/gün / 11,7 Litre/saat
 • Çalışma Basıncı: 10 -100 PSİ
 • Ölçüler (cm): 47 (Genişlik) x 41 (Yük.) x 27 (En)

Üretici Firma: A. O. Smith Corporation

Menşe Yeri: ABD (Milwaukee, Wisconsin)

6 Aşamalı Ters Ozmos Filtreleri

(Aşama 1) 12” 5 mikron Spun İnline sediment filtre: Beş mikron ve üzerindeki kiri, pası ve kum parçacıklarını giderir.

(Aşama 2) 12” UDF İnline Aktif karbon filtre: Klorun ve organik kimyasalların %99unu alır.

(Aşama 3) 12” CTO İnline blok karbon filtre: 2. Aşama filtreye destek olarak suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Membranınızın(4. Aşama filtrenin) ömrünü uzatır.

(Aşama 4) 75 GPD Filmtec inside membran filtre: Günde 190 litreye kadar iyi su üreten ince film kompozit (TFC) kaliteli membran. Suyunuzda olabilecek şu kontaminantları %95′e varan oranlarda giderir: arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum.

(Aşama 5) 10” T33 Coconutlu İnline post karbon filtre: Suyunuzun içimselliğini arttırır.

(Aşama 6) Mineral Filtre: RO ünitesi ile arıtılmış suyunuza tamamen doğal kalsiyum, magnezyum ve potasyum minerallerini ekler. Mineral dengeleyici olarak görev yapar

 

Değerli Müşterimiz

Seçiminizi WATER-PAK  İÇME SUYU TEKNOLOJİLERİ’nden yaptığınız için teşekkür ederiz.

WATER-PAK Su Arıtma Cihazınıza , periyodik bakım kapsamında filtre değişimleri yıl içerisinde yapılacaktır.

Teknik Destek Ekibi tarafından kurulumu ve bakımı yapılan su arıtma cihazınız sağlığınıza çevrenize ve ülke ekonomisine yıllar boyunca hizmet edecektir.

Ürününüzün size en iyi verimi sunabilmesi için kullanma kılavuzunuzu dikkatle okumanızı rica ederiz.

WATER-PAK BİR PAKİŞ GRUP MARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAKİŞ GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR.

WATER-PAK SU ARITMA CİHAZI’nızı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken konular ;

 1. Cihanızın kurulumu firmamız teknik ekipleri tarafından ücretsiz yapılır.
 2. Her yıl uygulanacak bakım sırasında, filtre değişimleri ve cihaz kontrolü yapılmalı , gerektiğinde filtreler en ekonomik biçimde değiştirilmelidir.
 3. Cihazınızın verimi ve suyunuzun kalitesi düzenli bakıma bağlıdır.
 4. Orjinal parçalar dışında takacağınız parçalar, cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olacaktır.
 5. Ürünün montajı için yaklaşık 2 saatlik bir süre gerekmektedir.
 6. Cihazınızı yerleştireceğiniz yer konusunda teknik servis elemanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 7. Kurulumdan sonra cihazınızı birkaç gün kontrollü kullanmalısınız.Şebeke suyundaki basınç değişikliğinden dolayı oluşabilecek su sızıntıları ile ilgili teknik servisimizi aramalısınız.
 8. Sıcaklığı 38 derece ve üstünde olan sularda, cihazınızı kullanmayınız.
 9. Donma sıcaklığından uzak tutunuz.
 10. Uzun süre cihaz kullanılmayacaksa, vanaları kapatıp depoyu boşaltmalısınız.
 11. Cihazınızı montajdan sonra temizlik veya başka bir nedenle yerinden oynatmamalısınız.Mutlaka çekmeniz gerekiyorsa bağlantı aksamlarının zorlanmamasına dikkat etmelisiniz.
 12. Cihazın kullanma kılavuzuna aykırı yapılan işlemler garanti kapsamı dışındadır.
 13. WATER-PAK BİR PAKİŞ GRUP MARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAKİŞ GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR

 

Kullanım Öncesi

WATER-PAK SU ARITMA CİHAZI’nızı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken konular ;

 1. Cihanızın kurulumu firmamız teknik ekipleri tarafından ücretsiz yapılır.
 2. Her yıl uygulanacak bakım sırasında, filtre değişimleri ve cihaz kontrolü yapılmalı , gerektiğinde filtreler en ekonomik biçimde değiştirilmelidir.
 3. Cihazınızın verimi ve suyunuzun kalitesi düzenli bakıma bağlıdır.
 4. Orjinal parçalar dışında takacağınız parçalar, cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olacaktır.
 5. Ürünün montajı için yaklaşık 2 saatlik bir süre gerekmektedir.
 6. Cihazınızı yerleştireceğiniz yer konusunda teknik servis elemanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 7. Kurulumdan sonra cihazınızı birkaç gün kontrollü kullanmalısınız.Şebeke suyundaki basınç değişikliğinden dolayı oluşabilecek su sızıntıları ile ilgili teknik servisimizi aramalısınız.
 8. Sıcaklığı 38 derece ve üstünde olan sularda, cihazınızı kullanmayınız.
 9. Donma sıcaklığından uzak tutunuz.
 10. Uzun süre cihaz kullanılmayacaksa, vanaları kapatıp depoyu boşaltmalısınız.
 11. Cihazınızı montajdan sonra temizlik veya başka bir nedenle yerinden oynatmamalısınız.Mutlaka çekmeniz gerekiyorsa bağlantı aksamlarının zorlanmamasına dikkat etmelisiniz.
 12. Cihazın kullanma kılavuzuna aykırı yapılan işlemler garanti kapsamı dışındadır.
 13. WATER-PAK BİR PAKİŞ GRUP MARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAKİŞ GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR

Montaj

Cihazınızın montajı WATER-PAK Su Arıtma Cihazarının Teknik Servis Elemanları tarafından uygun göreceğiniz yere yapılır.

Montaj Aşamaları

 1. Cihazınızla birlikte verilen R.O musluk, mutfak lavabo musluğunuzun yanında uygun bir yere bağlanır.
 2. Küresel vana ve hortumlarla musluk suyuna bağlanarak cihaza su girişi sağlanır.
 3. Atık su kelepçesi ile cihazdan çıkan atık su lavabo giderine bağlanır.
 4. Cihazınızdan çıkan içme suyu R.O musluğa yine hortumlarla bağlanır.

Devreye Alma

 1. Tüm bağlantılar yapıldıktan sonra su sızıntısı olup olmadığı kontrol edilir. ( Su sızıntısı için teflon bant kullanılır.)
 2. Depolama tank vanası ve R.O. musluğu açılır.
 3. Suyun R.O. musluğundan aktığı görülür.
 4. O. musluğu kapatılıp 1 saat beklenir. Tankın su ile dolması sağlanır.
 5. O. musluğu açılıp tanka dolan su boşaltılır.
 6. Depo vanası kapatılıp en az 5 dakika beklenir. Arıtma Sistemi durduğu zaman vana tekrar açılır(depo vanası). Arıtma Sistemi devreye girer.

FİLTRE DEĞİŞİMİ

 1. Küresel vana kapatılır.
 2. Tank vanası kapatılır.
 3. Filtre saat yönünde ters çevrilerek sökülür.
 4. Yeni filtre yuvasına çevrilerek yerleştirilir.
 5. Küresel vana açılır.
 6. Tank vanası açılır.
 7. 30 dk. R.O. musluğunu açıp suyu akıtarak filtrenin yıkanması sağlanır.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra cihazınız tanıtım sırasında yapılan testler yapılarak size teslim edilir.

Ebatlarda değişiklik gerektiğinde Firma tarafından uygulanır.

MONTAJ ve FİLTRE DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ TEKNİK SERVİS ELEMANLARI TARAFINDAN YAPILIR.

 Uyarı ve Önlemler

 • Cihazımın depo kapasiteleri 4 bar su basıncı için ayarlıdır.
 • Basınçtaki artış veya düşüş depo kapasitesinde değişikliğe neden olabilir,bu süreç geçicidir.
 • Cihaz alanında temizlik ve benzeri durumlarda Cihazı yerinden oynatmamaya özen gösterin,
 • Bu işlem esnasında bağlantı hortum ve musluklarının gerilip işlevini yapmasına engelleyecek uygulamadan kaçının.
 • Musluk suyunuzda bulunan hava özellikle hidroforlu tesisatlarda arıtım işlemi esnasında su tankına boşalır.
 • Buraya dolan hava cihaz su almaya başladığında arıtılmış su beraberinde dışarıya akar.
 • Bu sebeple su bardağı bulanık gibi görülebilir ve minik hava kabarcıkları oluşmasına neden olabilir.
 • Ancak bu minik kabarcıklar çok kısa sürede kaybolur.
 • Bu görüntünün bir sakıncası yoktur.
 • Bu görüntüyü ortadan kaldırmak isteyen müşterilerimiz arzu ederlerse daire girişlerine Hava-Su ayrıştırıcı taktırabilirler.
 • 7 gün veya daha uzun süre cihazı kullanmayacaksanız ( tatil vb.) cihaz vanasını kapatmalısınız.
 • Tekrar kullanımda R.O. musluğunu açarak suyu boşaltınız.
 • Su tamamen boşalınca cihaz vanasını açınız. Arıtma Cihanızınızı kullanınız.
 • WATER-PAK BİR PAKİŞ GRUP MARKASIDIR VE TÜM ÜRÜNLER PAKİŞ GRUP GARANTİSİ ALTINDADIR

 

 

                                    RO SİSTEM

 • WATER-PAK SU ARTIMA TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞMA SİSTEMİ
 • Water-Pak  su arıtma cihazında suyumuz 6 aşamalı işlemden geçerek ideal içme suyu kalitesine erişir.
 • 1-5 MİKRON SEDİMENT FİLTRE
 • 5 mikrona kadar sudaki çamur, kum, pas ve diğer partiküller tutularak suyumuzun bir ön temizliği yapılır.
 • 2-AKTİF KARBON FİLTRE
 • Suda çözülmüş halde bulunan kimyasalların özellikle klorun tutulumunu sağlar.
 • 3-1 MİKRON GRANÜL FİLTRE
 • Sudaki partikülleri 1 mikron seviyesinde tutarak membran filtrenin ömrğünü uzatır.
 • 4-MEMBRAN FİLTRE
 • Reserve osmosis (ters ozmoz) sistemi ile suynunuzun içinde bulunan organik ve inorganik maddeler Ağır metaller(kurşun, baryum, krom, civa, arsenik, sodyum florür, nitrit, nitrat) ve diğer iyonlar ile virüs ve bakterilerden arındırır. %97 içilebilir nitelikte su elde edilir.
 • 5-TAT DÜZENLEYİCİ FİLTRE
 • Aşama
 • İçme suyunun damak tadına uygunluğunu sağlar.
 • 6-TAT DÜZENLEYİCİ FİLTRE
 • Aşama
 • İdeal içme suyuna ulaşmanın son aşaması.
 • Sistemin çalışması için 4 bar basınç gerekli. 4 barın altındaki basınçlarda BASINÇLI POMPA’lı modeller kullanılır.
 • RESERVE OSMOSİS(TERS OZMOZ)
 • Ters ozmoz(reserve osmos) olayını anlamak için ozmoz olayını anlamamız gerekir.
 • Farklı miktarlarda çözünmüş madde içeren farklı konsantrasyonlardaki çözelti yarı geçirgen membranla ayrıldığı zaman bazı maddeler bu yarı geçirgen membrandan geçer, bazıları reddedilir. Membranın her iki tarafında konsantrasyonlar eşitleyinceye kadar seyreltik bölgeden konsantre bölgeye suyun geçişi devam eder. Çözünmüş minerallerden suyun geçişi daha kolaydır. Bu OZMOZ olayıdır. Hareketi sağlayan kuvvet’de OZMOTİK BASINÇ’tır.

    Ters Ozmoz

 • Ozmoz doğal bir olaydır. Ağaçlarda suyun köklerden yapraklara ulaşmasının temeli ozmoz olayıdır.
 • Reserve Osmos ( ters ozmoz) (ters akış) olayda ise konsantre bölgedekiçözeltiye ozmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulanarak ozmoz olayı tersine çevrilir. Su yüksek konsantrasyondan düşük konsantrasyonlu tarafa membran (yarı geçirgen zar)’dan geçerek uygun içilebilir nitelikte İDEAL SU elde edilmiş olur. Suyun içinde bulunan organik ve inorganik maddeler, ağır  metaller, virüsler ve bakteriler tutulur. Reserve Osmos tekniği ile arıtım %94-96 civarındadır.
 • Ters Ozmoz (reserve osmos) yöntemi ilk defa NASA taraından, uzay kapsüllerinde, kısıtlı imkanlardan dolayı atık sudan içme suyu elde edilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Daha sonra içme suyu teknolojilerinde kullanılmaya başlanmıştır.
Blog, Hizmetlerimiz, İçme Suyu Arıtma Cihazları
About Uzmana Danış