Blog

Bit ilaçlama

Bit İlaçlama, istanbul Bit ilaçlama firmaları,Bit İlaçlama şirketleri, istanbul Bit ilaçlama,Bit İlaçlama firmaları

Bit İlaçlama, istanbul Bit ilaçlama firmaları,Bit İlaçlama şirketleri, istanbul Bit ilaçlama,Bit İlaçlama firmaları

Bit ve pire Haşereleri

Sağlığımız tehtit eden canlılar arasında pit ve pire büyük önem taşımaktadır. Özellikle kalabalık ortamlarda çoğalmaya yatkıındır. haşereler, birçok hastalığında taşıyıcısı olabilirler.  bu yüzden önlem almak için bit ilaçlamaya gerek duyulur. Haşereler, genellikle çabuk çoğalan ve tedbir alınmadığı sürece bulunduğu ortama mikrop yayan canlılardır. Birçok farklı türde görülebilen bu haşereler, seçtikleri ortamda insan sağlı üzerinde ciddi zarar vermektedir. Parazit haşereler arasinda bulunan bitve pire insanların kafa derisine yapışır ve kan emerek beslenir. Birçok türü bulunan bitlerin en sık görülen türü, baş biti’dir.

Bit Nereden Bulaşır

Bitlenmenin ve pirelerin  pislikle bir ilgisi yoktur. Aslında bit temiz, Sağlıklı saçı, kirli saça tercih eder. Yetişkin, çocuk herkese bulaşabilir. En yaygın belirtisi ise  başın ve ensenin kaşınmasıdır. Saç biti hemen bulaşıcıdır. Örnek olarak şunlardan bulaşır ? Fırça, Tarak, yastık, şapka, eşarp, ve tüylü oyuncaklar vs.  gibi yerlerden bulaşmaktadır.  paylaşılan kişisel eşyalar yolu ilede buluşmaktadır. Tekrarlanan salgın riskini azaltmak için bit ilaçlatma yapmalız ve bu eşyaları paylaşmaktan kaçınılmanız gerekmektedir.

Saç Biti Nedir

Saç bitleri insan saçında yaşayan  kanatsız, Günde 2-8 kez kan emerek beslenen böceklerdir. Sirke denilen yumurtaları görmek bitin kendisini görmekten daha kolaydır ve genellikle enseye yakın, kulakların arkasında ve başın arkasında saç tellerine tutunmuş halde bulunurlar. Sirkeler kir veya kepek gibi yıkanarak temizlenemezler. Önce etkili bir ürün ile öldürülmeli, sonra bu amaç için yapılmış ürünün kutusundan çıkacak olan özel bir tarak ile saçtan temizlenmelidir. Saç biti insan vücudu dışında yalnızca 48 Saat yaşayabilir ve evcil hayvanlar üzerinde yaşayamaz. Sirkeler ise insan vücudu dışında kumaş ve battaniye üzerinde 10-15 Gün Canlı kalabilirler.

Bit İlaçlama, istanbul Bit ilaçlama firmaları,Bit İlaçlama şirketleri, istanbul Bit ilaçlama,Bit İlaçlama firmaları
Bit ve pire Tedavisi Nasıl Olur

Bit ve pire  tamamen yok edebilmek için bit ilaçlama yaptirmak gereklidir. Son derece küçük oldugu gibi her alanda gizlenebilen bu haşereleri yok etmek için alandaki bütün haşerelerin yok edilmesi gerektiginden bit ilaçlama yaptirmak şarttır. İnsan üzerinde etkisi bulunan haşere türlerinden birisi de bitlerdir. Yaklasık olarak 3300 tane farklı bit türü mevcuttur. Bitler neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Bit türlerinin renkleri genellikle siyaha veya beyazdır. Bitler canlıların üzerlerinde yaşar. Asalak olarak adlandırılan bitler, emicidir. Giysilerin kıvrımlarında yaşayan bitler vücut biti olarak adlandırılır. Yumurtlama yoluyla çoğalan bitlerde, yumurtlamayı dişi bit yapar. Dişi bitler yumurtalarini saç köklerine ve saç topaklarina birakirlar. Bir tek bit ayda yaklaşık olarak 3000’ e yakin yumurta birakabilir.

Sıvı İlaçlama

Bit ilaçlama için sıvı ilaçların kullanılması şarttır. Pire ve tahtakurusu gibi parazit olarak yasayan diğer canlıılar için oldugu gibi biti yok etmek için de etkili bir böcek ilaçlama yöntemi kullanılmalı ve profesyonel haşere ilaçlama şirketlerimiz tarafindan yardım alınmalıdır.

Bitler Nerede Bulunur

İnsan ve evcil hayvanlar üzerinde de görülebilen bitler, insan ve hayvan üzerinde çesitli yaralara sebebiyet verir. Oluşan yaralar ikincil enfeksiyonlara yol açabilmektedir. En çok görülen bit türü insan bitidir. Insan biti vücutta yaşadığı yere göre farklı isimler alir. Saçta yasayan bit kafa biti, kasıklara yerleşen bitler kasık biti ve tüm vücudu saran bitler ise vücut biti olarak adlandırılır. Bitlerin en önemli zararı insan vücuduna sebep oldugu yaralardır. Değişik boyut ve türdeki yaralar vücudun enfeksiyon kapmasına neden olur. Bitlerin rahatsiz edici bir yanıda çok kaşıntı yapmasıdır. Aşırı derecede nedensiz kaşıntılar bit habercisi olabilir. Humma ve tifo gibi hastaliklarinda sebebi olan mikro organizmalar bitler araciligiyla virüs gibi  taşınır. Özellikle vücut biti humma hastaliginin tasiyicisidir.

Bit İlaçlama, istanbul Bit ilaçlama firmaları,Bit İlaçlama şirketleri, istanbul Bit ilaçlama,Bit İlaçlama firmaları

Haşere Rehberi, Yürüyen Haşereler
About Uzmana Danış